anal-bolge-ameliyatlari

Anal Bölge Ameliyatı Nedir? Nasıl Yapılır?

Anal bölge ameliyatları hakkında bilgileri makalemizde okuyabilirsiniz.

Makat çatlağının tedavisinde öncelikle kabızlık sorununun ortadan kaldırılması gerekmektedir. Bu konuda birinci önceliği beslenme almaktadır. Özellikle lifli gıdaların tüketilmesine önem verilmelidir. Bununla birlikte günlük 1,5-2 litre su tüketimine özen gösterilmelidir. Bununla birlikte bazı hastalarda ve doğum sonrasında anal fissür sorunu ile karşılaşan kişilerde dışkı yumuşatıcı ilaç kullanımı önerilebilir.
Ayrıca sıcak su seansları, topikal krem ve pomadların kullanımı da makat çatlaklarının iyileştirilmesi ve çatlağa bağlı oluşan komplikasyonların azaltılması üzerinde etkilidir.

İlaç kullanımı ve dikkatli beslenme ile anal fissürlerin bir kısmı iyileştirilebilmektedir. Fakat uzun süredir devam eden, tedavi edilmemiş ve çatlak yüzeyi genişlemiş, meme oluşumu gelişmiş makat çatlaklarında cerrahi operasyon gerekebilir.

Tedavi edilmeyen ve ilerleyerek kronikleşen makat çatlaklarının tedavisinde cerrahi operasyonlar genellikle tek çözüm haline gelecektir. Böyle durumlarda anal bölge ameliyatları tek çözüm olabilmektedir. Eğer siz de makat çatlağı sorunu yaşıyorsanız derhal bir sağlık kuruluşuna başvurarak doktor kontrolünden geçmelisiniz.
Erken dönemde hastalığınıza ilişkin gerekli muayene ve tanı testlerinizi yaptırarak doktorunuzun önerileri doğrultusunda tedavi sürecinizi planlayabilirsiniz.

Anal Bölge Ameliyatı Fiyatları Ne Kadardır?

Anal bölge ameliyatı fiyatları ne kadardır? Kliniğinizde yapılıyor mu? soruları en çok sorulan soruların başında gelmektedir. Cerrahi operasyonlar genellikle kişilere bağlı olduğundan sabit fiyat vermek mümkün olmamaktadır. Hastada yapılan kontrol sonrası genel cerrahi doktoru tarafından anal bölge ameliyatına karar verilirse ameliyat fiyatına o zaman karar verilmekte yapılacak işleme göre değişkenlik göstermektedir.